Mills Ekte Majones 260g
260g
Mills Majones gir det lille ekstra til måltidet - og nå på en praktisk og stor tube. Hemmeligheten ligger i de gode råvarene. Mills Majones har nemlig sin helt unike smak; litt syrlig, balansert og rund. Smaken nordmenn har foretrukket siden 1951. Mills Ekte majones er laget på norske egg fra frittgående høner og produseres i Mills fabrikken i Fredrikstad.
Varenummer: 150215 | EPD-nummer: 6145916 | GTIN: 07036110210933
Varenummer: 150215
EPD-nummer: 6145916
GTIN: 07036110210933
PRODUSENT: MILLS AS
VAREMERKE: Mills
104 produkter i databasen
Ingredienser
Rapsolje (76 %), vann, eggeplomme (5 %, egg fra frittgående høner), eddik, sukker, salt, fortykningsmiddel (guarkjernemel, xantangummi), konserveringsmiddel (kaliumsorbat, natriumbenzoat), surhetsregulerende middel (sitronsyre), aroma, antioksidant (E 385), fargestoff (betakaroten)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 2 900 kJ/ 705 kcal |
| Fett | 77,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 5,00 g |
| - Enumettede fettsyrer | 47,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 21,00 g |
| Karbohydrat | 2,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Protein | 1,00 g |
| Salt | 0,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 150215 |
| EPD-nummer | 6145916 |
| GTIN | 07036110210933 |
| GTIN2 | 07036110471402 |
| GTIN3 | 07036110306520 |
| Opprettet dato | 12.11.2025 |
| Oppdatert dato | 01.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 12 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 183 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















