Mills Ribbesalat 180g
180g
Mills Ribbesalat er en herlig kombinasjon av smakfullt ribbekjøtt, tradisjonell rødbetsalat, smaksatt med dijonsennep og pepper – alt i en smakfull påleggssalat. Perfekt som pålegg i førjulstiden, til julefrokosten eller til koldtbordet. Server den til potetlefse eller et godt brød. Kun tilgjengelig i butikk i en begrenset periode inn mot jul, så nyt den mens du kan! Mills salater produseres i Drammen.
Varenummer: 152269 | EPD-nummer: 6724256 | GTIN: 07036110212562
Varenummer: 152269
EPD-nummer: 6724256
GTIN: 07036110212562
PRODUSENT: MILLS AS
VAREMERKE: Mills
105 produkter i databasen
Ingredienser
Ribbekjøtt (26 %) [svinekjøtt (86 %), vann, salt, surhetsregulerende middel E326, krydder, dekstrose, karamellsukkersirup, svinegelatin, hydrolysert vegetabilsk protein, røkt salt, maltodekstrin, sukker, stabilisator E450, E451, dekstrose (mais), antioksidant E301], rapsolje, rødbete (23 %), vann, dijonsennep (3 %), eggeplomme, sukker, eple, sennepsfrø, eddik, salt, fortykningsmiddel (guarkjernemel, xantangummi), konserveringsmiddel (natriumbenzoat, kaliumsorbat), surhetsregulerende middel (melkesyre, eplesyre, sitronsyre), krydder, aroma
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 170 kJ/ 290 kcal |
| Fett | 26,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,00 g |
| - Enumettede fettsyrer | 15,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 6,00 g |
| Karbohydrat | 7,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 5,00 g |
| Kostfiber | 1,00 g |
| Protein | 5,00 g |
| Salt | 1,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 152269 |
| EPD-nummer | 6724256 |
| GTIN | 07036110212562 |
| GTIN2 | 07036110473147 |
| GTIN3 | 07036110308371 |
| Opprettet dato | 25.08.2025 |
| Oppdatert dato | 25.08.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 6 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 42 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 22 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















