Veganmajones
Mills Veganmajones er en vegansk og allergenfri majones med en frisk og lett smak. Produsert i Norge av kun naturlige råvarer. Godt egnet som tilbehør til kald og varm mat, eller i produksjon av dressinger eller kalde sauser. Passer perfekt for veganere og vegetarianere, og inneholder ikke merkepliktige allergener.
Varenummer: 149102 | EPD-nummer: 5892062 | GTIN: 07036110114613
Varenummer: 149102
EPD-nummer: 5892062
GTIN: 07036110114613
PRODUSENT: MILLS AS
VAREMERKE: Mills
104 produkter i databasen
Ingredienser
Rapsolje (70 %), vann, sukker, sitronjuice, salt, eddik, modifisert maisstivelse, fortykningsmiddel (johannesbrødkjernemel, guargummi, xantangummi), konserveringsmiddel (kaliumsorbat, natriumbenzoat), paprikaekstrakt, antioksidant (E 385)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 2 640 kJ/ 640 kcal |
| Fett | 70,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 5,00 g |
| Karbohydrat | 3,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Protein | 0,00 g |
| Salt | 1,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 149102 |
| EPD-nummer | 5892062 |
| GTIN | 07036110114613 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | 07036110306322 |
| Opprettet dato | 25.08.2025 |
| Oppdatert dato | 01.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 6 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 153 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















