Plantego' Meksikansk Salat 1500g
1500g
Plantego' Meksikansk linse- og bønnesalat er en smakfull salat som gjør det lett å spise mer grønnsaker i hverdagen. Salaten består av grønne linser, sorte bønner,strimlet gulrot, grillet paprika, løk, persille og koriander i meksikansk krydder. Avrundet med rapsolje. God og vegansk, passer perfekt som en del av en salat, som et grønt tilbehør og selvsagt til tacomåltidet.
Varenummer: 147550 | EPD-nummer: 5565809 | GTIN: 07036110011660
Varenummer: 147550
EPD-nummer: 5565809
GTIN: 07036110011660
PRODUSENT: MILLS AS
VAREMERKE: Plantego'
14 produkter i databasen
Ingredienser
Svarte bønner (32 %), linser (20 %), paprika (16 %), gulrot (15 %), rapsolje, løk (5 %), persille, sitronjuice, koriander, spisskummin, chili, hvitløk, pepper, eddik, konserveringsmiddel (natriumbenzoat, kaliumsorbat), surhetsregulerende middel (eplesyre), sukker, salt, naturlig aroma
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 560 kJ/ 135 kcal |
| Fett | 6,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,50 g |
| - Enumettede fettsyrer | 3,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 2,00 g |
| Karbohydrat | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Kostfiber | 6,00 g |
| Protein | 6,00 g |
| Salt | 1,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 147550 |
| EPD-nummer | 5565809 |
| GTIN | 07036110011660 |
| GTIN2 | 07036110114286 |
| GTIN3 | 07036110413587 |
| Opprettet dato | 31.08.2021 |
| Oppdatert dato | 16.04.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 6 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 59 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















