Tortilla m/grillstriper 30cm
1650g
Myk hvetetortilla med grillmerker på den ene siden for et rustikt, stekt utseende – eller bruk den glatte siden for et mer tradisjonelt uttrykk. Rund form og nøytral smak som passer til et bredt utvalg av fyll, både varme og kalde rette
Varenummer: 5530 | EPD-nummer: 6850259 | GTIN: 08717154053753
Varenummer: 5530
EPD-nummer: 6850259
GTIN: 08717154053753
PRODUSENT: Marexim AS
VAREMERKE: Salud
19 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel (73%), vann, rapsolje, stabilisator: E422, salt, hevemiddel: E500(ii), surhetsregulerende middel: E296, glukose (hvete), emulgator: E471, melbehandlingsmiddel: E920
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 340 kJ/ 318 kcal |
| Fett | 8,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,30 g |
| Karbohydrat | 51,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,80 g |
| Protein | 8,30 g |
| Salt | 1,45 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Polen |
| Opphavsland | Polen |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 5530 |
| EPD-nummer | 6850259 |
| GTIN | 08717154053753 |
| GTIN2 | 8717154053760 |
| GTIN3 | 7031362037536 |
| Opprettet dato | 16.01.2026 |
| Oppdatert dato | 12.02.2026 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Brød-/bakeprodukter |
| Klasse | Brød |
| Brick kode | Brød (frysevare) |
| Brick attribut type | Brick attribut verdi |
| Type brød | Tortilla |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Spiseklar | En praktisk og smaksmild tortillae som gir et mer håndverksmessig uttrykk med synlige grillmerker og myk tekstur. Et fleksibelt produkt som kan brukes i alt fra wraps til streetfood-retter. Må ikke fryses på nytt etter tining. Lukket emballasje: etter produksjonsdato: -18 °C: 18 måneder Åpnet emballasje: Etter tining, oppbevares i lukket emballasje i maks. 7 dager ved maks. 7 °C. |

















