Vårrull med Oksekjøtt 400g
400g
Varenummer: 800894 | EPD-nummer: 6497119 | GTIN: 05741200320424
Varenummer: 800894
EPD-nummer: 6497119
GTIN: 05741200320424
PRODUSENT: Marexim AS
VAREMERKE: DALOON
11 produkter i databasen
Ingredienser
Bønnespirer (19%), hvitkål (19%), Hvetemel, Vann, Storfekjøtt (9%) (okseinderlår 80%, oksebryst 20%), Rapsolje, Gulrøtter (5%), Purreløk (4%), Hvetestivelse, Maisstivelse, Dekstrin, Salt, Gulrotpuré, Tørket løk, Sukker, kjøttbuljong (oksekjøtt, buljong, salt), Eggepulver, Sitrusfibre, Persille, Hvitløkspulver, Krydderblanding, Emulgator (soyalecitin), Hevemiddel (natriumhydrogen-karbonat, dinatriumdifosfat), Løkpulver, Gulrotekstrakt
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 745 kJ/ 178 kcal |
| Fett | 7,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,70 g |
| Karbohydrat | 22,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,60 g |
| Protein | 5,00 g |
| Salt | 0,98 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Danmark |
| Opphavsland | Danmark |
| Varegruppe | Frosne kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 800894 |
| EPD-nummer | 6497119 |
| GTIN | 05741200320424 |
| GTIN2 | 5741200320417 |
| GTIN3 | 7031362088941 |
| Opprettet dato | 12.11.2025 |
| Oppdatert dato | 12.11.2025 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Mat/drikke/tobakk – flerpakk |
| Klasse | Mat/drikke/tobakk – flerpakk |
| Brick kode | Mat/drikke/tobakk – flerpakk |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -24 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 180 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 5 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 5 dager |
Tilberedning
| Stekes | Legg produktene på bakepapir. 220 °C: 18–19 min. Airfryer: Legg de frosne vårrullene i airfryer-kurven med litt mellomrom. 180 °C i ca. 16 min. Grill: Legg vårrullene på risten. Grill de frosne vårrullene i 14–16 min. ved bruk av indirekte varme. |

















