COMPASS SURDEIGSBRØD
1000g
Varenummer: 1905 | EPD-nummer: | GTIN: 07051450019053
Varenummer: 1905
EPD-nummer:
GTIN: 07051450019053
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Nærbakst
334 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEmel(inneholder melbehandlingsmiddel (e300)), vann, melblanding (HVETEmel, HVETEGLUTEN, salt, maltmel av HVETE, tørket surdeig av HVETE, maltmel av RUG, maltekstrakt av BYGG, RUGmel, HVETEkli, røstet maltmel av HVETE, inaktiv tørrgjær, antioksidant (e300), enzymer), gjær. Dekor: sammalt RUG
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Sesamfrø, Melk og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 958 kJ/ 226 kcal |
| Fett | 1,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| Karbohydrat | 42,80 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,20 g |
| Kostfiber | 2,40 g |
| Protein | 10,50 g |
| Salt | 1,60 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 1905 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07051450019053 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 09.12.2019 |
| Oppdatert dato | 24.06.2020 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















