GROVBRØD EKSTRA
750 GRM
Varenummer: 1159 | EPD-nummer: 4553012 | GTIN: 07051450211594
Varenummer: 1159
EPD-nummer: 4553012
GTIN: 07051450211594
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Nærbakst
334 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL, vann, sammalt HVETE (15%), sammalt RUG (7%), RUGKLI (4%), HVETEKLI (3,5%), HAVREGRYN (2,5%), linfrø, hirsefrø, gjær, HVETEGLUTEN, solsikkekjerner, flytende og tørket surdeig av HVETE, salt, boghvete, SESAMFRØ, maltmel (BYGG)(0,5%), emulgator (E472e, E471), vegetabilsk olje (raps), aroma, surhetsregulerende middel (E330). Kan inneholde spor av melk. Brødet er 92% grovt
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug, Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug, Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Spelt), Melk og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 008 kJ/ 241 kcal |
| Fett | 3,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,20 g |
| Karbohydrat | 39,20 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,30 g |
| Kostfiber | 7,50 g |
| Protein | 9,70 g |
| Salt | 1,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 1159 |
| EPD-nummer | 4553012 |
| GTIN | 07051450211594 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 10.01.2018 |
| Oppdatert dato | 10.01.2018 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















