Garborgbrød
herlig grovt brød, ypperlig med brunost og syltetøy!
Varenummer: 1540 | EPD-nummer: | GTIN: 07051450115403
Varenummer: 1540
EPD-nummer:
GTIN: 07051450115403
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Nærbakst
334 produkter i databasen
Ingredienser
vann, HVETEMEL, sammalt HVETE (13,7%), HAVREKLI (8,9%), linfrø, RUGMALT, HVETEKLI (2,7%), HVETEGLUTEN, SEMULE DURUM, HAVREMARV (1,8%), salt, tørket surdeig av RUG, solsikkekjerner, SESAMFRØ, tørrgjær, MALTEKSTRAKT, emulgator (E 472e), maltmel av HVETE, antioksidant (E 300), enzym, rapsolje, melbehandlingsmiddel (E 920)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 050 kJ/ 251 260 kcal |
| Fett | 5,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,00 g |
| Karbohydrat | 37,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,00 g |
| Protein | 11,00 g |
| Salt | 1,49 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 1540 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07051450115403 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 18.02.2019 |
| Oppdatert dato | 18.02.2019 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | 1 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 3 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















