RUGBRØD I FORM (AJ)
1000000 GRM
Varenummer: 1917 | EPD-nummer: 1992262 | GTIN: 07051450019176
Varenummer: 1917
EPD-nummer: 1992262
GTIN: 07051450019176
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Naerbakst
51 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, sammalt RUG og hele korn(20%), siktet RUGMEL(17%), solsikkefrø, SOYAKJERNER, HVETEMEL, linfrø, fermentert hvetegjær, salt, maltmel av HVETE OG BYGG, HVETEKLI, fortykningsmiddel( E412), emulgator E471 hvetegluten, surhetsregulerende middel (E270), melbehandlingsmiddel (E300), enzymer. Kan inneholde spor av melk, sesamfrø, egg og nøtter. Brødet er 51% grovt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug, Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug, Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter, Egg, Melk og Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 030 kJ/ 246 kcal |
| Fett | 9,23 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,54 g |
| Karbohydrat | 29,56 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,30 g |
| Kostfiber | 6,18 g |
| Protein | 8,35 g |
| Salt | 0,82 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 1917 |
| EPD-nummer | 1992262 |
| GTIN | 07051450019176 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 12.12.2014 |
| Oppdatert dato | 08.07.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 1 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















