SKIBRØD
750 GRM
Skibrød er et smakfullt og saftig grovt brød, med en stor andel av sammalt hvete og rug. Brødet passer utmerket for både små og store mager. Skibrød er uten hele korn, men dekorert med smakfulle sesamfrø på toppen.
Varenummer: 91620 | EPD-nummer: 1162361 | GTIN: 07020560994000
Varenummer: 91620
EPD-nummer: 1162361
GTIN: 07020560994000
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Nærbakst
334 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL, vann, sammalt mel av HVETE og RUG (34,3%), gjær, surdeig av RUG, salt, maltpulver av BYGG, HVETEGLUTEN, vegetabilsk olje (raps), vegetabilsk emulgator (E471, E472e), melbehandlingsmiddel (E300) og enzymer. Dekor: SESAMFRØ Kan inneholde spor av melk, soya.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Soya og Melk
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 026 kJ/ 245 kcal |
| Fett | 2,56 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,42 g |
| Karbohydrat | 44,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,40 g |
| Kostfiber | 5,30 g |
| Protein | 8,50 g |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferskt brød |
| Varenummer | 91620 |
| EPD-nummer | 1162361 |
| GTIN | 07020560994000 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 12.12.2014 |
| Oppdatert dato | 17.01.2018 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















