YOGHURTBRØD
750 GRM
Baker'ns favoritt! Et luftig og velsmakende brød med nyanser av yoghurt og sesam.
Varenummer: 91624 | EPD-nummer: 418400 | GTIN: 07020560000206
Varenummer: 91624
EPD-nummer: 418400
GTIN: 07020560000206
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Nærbakst
334 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL, vann, sammalt HVETE og RUG (18%), YOGHURTPULVER (1%), gjær, salt, vegetabilsk olje (raps, fullherdet raps), HVETEGLUTEN, emulgator (E472e, E471), surhetsregulerende middel (E330), melbehandlingsmiddel (E300), enzymer (alfa-amylase), aroma. Kan inneholde spor av: Soya, sesamfrø, egg og nøtter. Brødet er 28% grovt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Rug, Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Rug, Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Mandel), Soya og Egg
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 983 kJ/ 235 kcal |
| Fett | 3,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 42,80 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,70 g |
| Kostfiber | 3,40 g |
| Protein | 7,70 g |
| Salt | 1,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferskt brød |
| Varenummer | 91624 |
| EPD-nummer | 418400 |
| GTIN | 07020560000206 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 12.12.2014 |
| Oppdatert dato | 28.11.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 5 grader (C) |
| Temperatur, max. | 30 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 3 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 1 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















