Havredrikk Barista 10x1l
1l
Verdens første og eneste havredrikk med Nyt Norge merket. Urkraft havredrikk Barista, er en fyldig og smakfull havredrikk laget av norsk havre og tilsatt kalsium, jod, vitamin D, riboflavin, folsyre og vitamin B12 slik at du får et fullgodt plantebasert alternativ. Urkraft havredrikk inneholder 11 % havre som gir deg både fiber og de gode betaglukanene og er helt uten tilsatt sukker. Havredrikk Barista kan skummes opp og egner seg svært godt til ulike kaffedrikker. Knallgod i havregrøt og i kjøleskapsgrøt.
Varenummer: 645113 | EPD-nummer: 6606826 | GTIN: 07020656451134
Varenummer: 645113
EPD-nummer: 6606826
GTIN: 07020656451134
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: Urkraft
22 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, HAVRE 11%, rapsolje, surhetsregulerende middel (kliumfosfat), mineraler (kalsium og jod), salt, vitaminer (vitamin D, riboflavin, folsyre, vitamin B12)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 268 kJ/ 65 kcal |
| Fett | 3,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| Karbohydrat | 8,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,30 g |
| Kostfiber | 0,50 g |
| Protein | 0,80 g |
| Salt | 0,10 g |
| Vitamin D | 1,00 µg (20% *) |
| Riboflavin | 0,20 mg (14% *) |
| Folat/Folsyre | 22,00 µg (11% *) |
| Kalsium | 120,00 mg (15% *) |
| Jod | 16,00 µg (11% *) |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 645113 |
| EPD-nummer | 6606826 |
| GTIN | 07020656451134 |
| GTIN2 | 7020656451141 |
| GTIN3 | 7020656451158 |
| Opprettet dato | 26.03.2026 |
| Oppdatert dato | 26.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 100 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















