Havregryn Lettkokt Økologisk 25 kg
25 kg
Lettkokte havregryn er havre som er kuttet, valset og varmebehandlet. Velegnet som ingrediens i gjærbakst. Passer også godt som dekor på gjærbakst og til grøt og frokost-/müsliblandinger.
Varenummer: 585025 | EPD-nummer: 6682843 | GTIN: 07020655850259
Varenummer: 585025
EPD-nummer: 6682843
GTIN: 07020655850259
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: Urkraft
22 produkter i databasen
Ingredienser
HAVREGRYN
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 530 kJ/ 363 kcal |
| Fett | 6,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,90 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,90 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,90 g |
| Karbohydrat | 58,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,10 g |
| Kostfiber | 11,00 g |
| Protein | 13,30 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Matkorn |
| Varenummer | 585025 |
| EPD-nummer | 6682843 |
| GTIN | 07020655850259 |
| GTIN2 | 07020655850273 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 06.03.2025 |
| Oppdatert dato | 26.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















