Rugmel siktet 25kg
25 kg
Rugmel siktet er et mel som består av ca. 75 % av kornets bestanddeler. Det er sammensatt av utvalgte rugsorter for å sikre et rugmel av høy kvalitet. Egner seg godt som ingrediens i gjærbakst. Melet har en god aroma og gjør brødet smakfullt og saftig. Rugmel har ingen bakeevne i seg selv, og bør derfor brukes sammen med siktet hvetemel i bakst.
Varenummer: 530125 | EPD-nummer: 2816866 | GTIN: 07020655301256
Varenummer: 530125
EPD-nummer: 2816866
GTIN: 07020655301256
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: Norgesmøllene
46 produkter i databasen
Ingredienser
Siktet RUGMEL
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Rug |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Rug |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 411 kJ/ 333 kcal |
| Fett | 1,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,30 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,00 g |
| Karbohydrat | 67,80 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,30 g |
| Kostfiber | 6,70 g |
| Protein | 7,70 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Matmel |
| Varenummer | 530125 |
| EPD-nummer | 2816866 |
| GTIN | 07020655301256 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | 7020659301252 |
| Opprettet dato | 25.09.2025 |
| Oppdatert dato | 26.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















