Havredrikk Naturell 10x1l
1l
Verdens første og eneste havredrikk med Nyt Norge merket. Urkraft havredrikk Naturell (Lett), er en frisk og smakfull havredrikk. Passer like godt som tørstedrikk, som til bakst, matlaging og i havregrøten. En skikkelig allrounder som kan brukes til det aller meste. Urkraft havredrikk naturell er tilsatt kalsium, jod, vitamin D, riboflavin, folsyre og vitamin B12 slik at du får et fullgodt plantebasert alternativ. Den inneholder hele 11 % havre som gir deg både fiber og de gode betaglukanene og er helt uten tilsatt sukker.
Varenummer: 645110 | EPD-nummer: 6606842 | GTIN: 07020656451103
Varenummer: 645110
EPD-nummer: 6606842
GTIN: 07020656451103
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: Urkraft
22 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, HAVRE 11%, rapsolje, mineraler (kalsium og jod), salt, vitaminer (vitamin D, riboflavin, folsyre, vitamin B12)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 196 kJ/ 447 kcal |
| Fett | 1,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,20 g |
| Karbohydrat | 7,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,70 g |
| Kostfiber | 0,50 g |
| Protein | 0,80 g |
| Salt | 0,10 g |
| Vitamin D | 1,00 µg (20% *) |
| Riboflavin | 0,20 mg (14% *) |
| Folat/Folsyre | 22,00 µg (11% *) |
| Vitamin B12 | 0,38 µg (15% *) |
| Kalsium | 120,00 mg (15% *) |
| Jod | 16,00 µg (11% *) |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 645110 |
| EPD-nummer | 6606842 |
| GTIN | 07020656451103 |
| GTIN2 | 7020656451110 |
| GTIN3 | 7020656451127 |
| Opprettet dato | 26.03.2026 |
| Oppdatert dato | 26.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 100 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















