NOTODDEN BRØD SKÅRET
750000 GRM
Varenummer: 1797 | EPD-nummer: 1967082 | GTIN: 07020560003221
Varenummer: 1797
EPD-nummer: 1967082
GTIN: 07020560003221
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Naerbakst
51 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, HVETEMEL, helkorn RUG (6,5%), solsikkekjerner, sammalt HVETE (3,5%), RUGMEL, linfrø, SESAMFRØ, HAVREGRYN (2,5%), KULTURMELK, vegetabilsk olje (raps), gjær, HAVREKLI (1%), HVETEGLUTEN, salt, tørket surdeig av HVETE, malt av BYGG, emulgator (E471, E472e), enzymer (alfa-amylase), rapsolje. Kan inneholde spor av egg, nøtter og soya.Brødet er 28% grovt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter, Soya og Egg
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 189 kJ/ 285 kcal |
| Fett | 9,73 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,26 g |
| Karbohydrat | 38,33 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,31 g |
| Kostfiber | 4,36 g |
| Protein | 9,76 g |
| Salt | 0,91 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 1797 |
| EPD-nummer | 1967082 |
| GTIN | 07020560003221 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 17.06.2015 |
| Oppdatert dato | 27.07.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 1 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















