CUMBERLANDSAUS
150 GRM
Velsmakende og pikant saus med fruktig smak. Selvskreven til viltpaté, men også velegnet til viltkjøtt, skinkestek eller lam, samt kjøttpaté.
Varenummer: 380190 | EPD-nummer: 709626 | GTIN: 07610405967506
Varenummer: 380190
EPD-nummer: 709626
GTIN: 07610405967506
PRODUSENT: Oluf Lorentzen AS
VAREMERKE: GAUTSCHI
1 produkter i databasen
Ingredienser
Ripsgele 30% (ripssaft, sukker, glukosesirup, konserveringsmiddel; kaliumsorbat E202), appelsinsyltetøy 30% (appelsin, sukker, glukosesirup, konserveringsmiddel; kaliumsorbat E202), vann, sukker, glukosesirup, sennep, sherry, brandy, fortykningsmiddel; pektin E440, sitronsaft, konsentrert hyllebærjuice, antioksidant; sitronsyre E330, naturlig aroma.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 014 kJ/ 239 kcal |
| Fett | 0,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,00 g |
| Karbohydrat | 59,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 51,00 g |
| Kostfiber | 0,80 g |
| Protein | 0,50 g |
| Salt | 0,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sveits |
| Opphavsland | Sveits |
| Varegruppe | Tilsetningssaus |
| Varenummer | 380190 |
| EPD-nummer | 709626 |
| GTIN | 07610405967506 |
| GTIN2 | 7610405067503 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 26.02.2024 |
| Oppdatert dato | 03.12.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 330 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















