Fin Kakemiks glutenfri
346g
TORO Fri Glutenfri Fin Kakemiks er et glutenfritt mel til søt bakst som glutenfrie kaker, muffins, boller og mer. Melet er uten hvetestivelse og kan brukes i dine glutenfrie oppskrifter som vanlig mel.
Varenummer: 105723 | EPD-nummer: 320994 | GTIN: 07037610057233
Varenummer: 105723
EPD-nummer: 320994
GTIN: 07037610057233
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: TORO FRI
3 produkter i databasen
Ingredienser
maisstivelse, risbakemel, druesukker, potetstivelse, salt, rapsolje,hevemiddel (kalsiumfosfat, natriumbikarbonat), fortykningsmiddel(xantangummi)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 452 kJ/ 343 kcal |
| Fett | 4,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,30 g |
| Karbohydrat | 69,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 35,00 g |
| Protein | 6,00 g |
| Salt | 0,96 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 105723 |
| EPD-nummer | 320994 |
| GTIN | 07037610057233 |
| GTIN2 | 07037619057234 |
| GTIN3 | 07037618057235 |
| Opprettet dato | 22.08.2024 |
| Oppdatert dato | 02.04.2026 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Kornblandinger/korn/linse produkter |
| Klasse | Korn/mel |
| Brick kode | Korn/mel, flerpakk |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 5 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















