Hvitløksdressing
5l
Dressing med deilig hvitløkssmak
Varenummer: 8195 | EPD-nummer: 2545002 | GTIN: 07039010081955
Varenummer: 8195
EPD-nummer: 2545002
GTIN: 07039010081955
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: IDUN
390 produkter i databasen
Ingredienser
vann, rapsolje, RØMME, hvitløk 3 %, sukker, fortykningsmiddel(modifisert stivelse, xantangummi, natriumalginat), salt,EGGEPLOMMEPULVER, SENNEPSFRØ, eddik, gressløk, sitronkonsentrat,konserveringsmiddel (sorbinsyre), surhetsregulerende middel (melkesyre),aroma.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 330 kJ/ 320 kcal |
| Fett | 32,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,20 g |
| Karbohydrat | 5,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,50 g |
| Protein | 4,80 g |
| Salt | 1,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 8195 |
| EPD-nummer | 2545002 |
| GTIN | 07039010081955 |
| GTIN2 | 07039019981959 |
| GTIN3 | 07039018081957 |
| Opprettet dato | 17.06.2016 |
| Oppdatert dato | 02.04.2026 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Krydder/konserveringsmidler/ekstrakter |
| Klasse | Sauser/dipper (sauces/spreads/dips/condiments) |
| Brick kode | Dressing/dipp (kjølevare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 8 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 150 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















