Mr. Lee nudler m/Kjøttsmak
85g
Mr. Lee nudler med kjøttsmak passer perfekt når man vil ha et enkelt og smakfullt mellommåltid. Spis alene eller sammen med andre matretter
Varenummer: 159735 | EPD-nummer: 6487409 | GTIN: 07039010597357
Varenummer: 159735
EPD-nummer: 6487409
GTIN: 07039010597357
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: MR. LEE
4 produkter i databasen
Ingredienser
Nudler 92 %: HVETEMEL, solsikkeolje, modifisert potetstivelse,salt, hevemiddel (kaliumkarbonat, natriumkarbonat)Kryddermix 8 %: salt, aroma (GLUTEN, SOYA), gjærekstrakt,maltodekstrin, sukker, løk, hvitløk, smaksforsterker (E635), krydder,rapsolje, fargestoff (ammoniert karamell), syre (sitronsyre)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 333 kJ/ 79 kcal |
| Fett | 3,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,20 g |
| Protein | 1,70 g |
| Salt | 0,84 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Liechtenstein |
| Opphavsland | Liechtenstein |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 159735 |
| EPD-nummer | 6487409 |
| GTIN | 07039010597357 |
| GTIN2 | 07039019597358 |
| GTIN3 | 07039018597359 |
| Opprettet dato | 05.09.2024 |
| Oppdatert dato | 01.04.2026 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Tilberedt/konservert mat |
| Klasse | Tilberedt/konservert mat – flerpakk |
| Brick kode | Tilberedt/konservert mat – flerpakk |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 0 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















