Papadums
110 GRM
Sprøtt indisk brød bakt på linsemel med mildt chilikrydder. Brødet spises som tilbehør til indisk mat eller som snacks før måltidene. Kan med fordel dyppes i mango chutney og raita. Tilberedes i mikrobølgeovn, ovn eller frityrkoker.
Varenummer: 3594 | EPD-nummer: 405324 | GTIN: 07311310035945
Varenummer: 3594
EPD-nummer: 405324
GTIN: 07311310035945
PRODUSENT: Paulig Norway AS
VAREMERKE: Santa Maria
294 produkter i databasen
Ingredienser
Linsemel, rismel, salt, chilipeber (3 %), bakepulver (E170), vegetabilsk olje (kokosnøtt).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 450 kJ/ 347 kcal |
| Fett | 2,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 57,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 21,00 g |
| Salt | 5,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | India |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3594 |
| EPD-nummer | 405324 |
| GTIN | 07311310035945 |
| GTIN2 | 77311310035944 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 10.10.2017 |
| Oppdatert dato | 02.09.2020 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















