Østavind 450g
450 KGM
Østavind® er en ost i vinden! Det er en smaksrik hverdagsost som er lett å like og mange har fått den som sin nye hverdatsfavoritt. Lagret i minst 6 måneder. Vant sølv i World Cheese Awards!
Varenummer: 7242 | EPD-nummer: 6542591 | GTIN: 07038010072420
Varenummer: 7242
EPD-nummer: 6542591
GTIN: 07038010072420
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
pasteurisert melk, syrekulturer, salt, mikrobiell løpe
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 643 kJ/ 396 kcal |
| Fett | 32,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 20,00 g |
| Karbohydrat | 0,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 27,00 g |
| Salt | 1,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Behandlet ost |
| Varenummer | 7242 |
| EPD-nummer | 6542591 |
| GTIN | 07038010072420 |
| GTIN2 | 7038010724213 |
| GTIN3 | 7038011724212 |
| Opprettet dato | 16.10.2025 |
| Oppdatert dato | 28.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 120 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 40 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















