TINE® Innherred Brunost 27 % 500 g
0,5 KGM
TINE® Innherred Brunost er en søtet og ekstra brunet fløtemysost. Brunosten så dagens lys på Innherredsmeieriet for ca. femti år siden, og er spesielt populær i Trøndelag.
Varenummer: 2910 | EPD-nummer: 646125 | GTIN: 07038010029103
Varenummer: 2910
EPD-nummer: 646125
GTIN: 07038010029103
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
myse, pasteurisert melk, pasteurisert fløte (51 g til 100 g ferdigvare), 4 % sukker
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 832 kJ/ 439 kcal |
| Fett | 27,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 18,00 g |
| Karbohydrat | 39,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 38,00 g |
| Protein | 11,00 g |
| Salt | 0,72 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Behandlet ost |
| Varenummer | 2910 |
| EPD-nummer | 646125 |
| GTIN | 07038010029103 |
| GTIN2 | 07038010291029 |
| GTIN3 | 07038013291026 |
| Opprettet dato | 07.07.2023 |
| Oppdatert dato | 28.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 358 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















