Kesam® Mager Naturell 420g
420 GRM
TINE® Kesam® Mager Naturell nå i storformat og til en lavere kilopris! Kvargen er rik på protein, har 1% fett og er en kilde til kalsium, jod og B-vitamin. Perfekt å bruke til proteinrike dipper og dressinger, til baking eller som et mellommåltid.
Varenummer: 7297 | EPD-nummer: 6693113 | GTIN: 07038010072970
Varenummer: 7297
EPD-nummer: 6693113
GTIN: 07038010072970
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
skummet melk, melkesyrekultur
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 281 kJ/ 66 kcal |
| Fett | 1,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,60 g |
| Karbohydrat | 4,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,30 g |
| Protein | 10,00 g |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Fersk melk eller smørprodukter |
| Varenummer | 7297 |
| EPD-nummer | 6693113 |
| GTIN | 07038010072970 |
| GTIN2 | 07038010729713 |
| GTIN3 | 07038011729712 |
| Opprettet dato | 16.10.2025 |
| Oppdatert dato | 28.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 49 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 27 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















