Litago® Sjokolademelk UTEN 1/2 liter
0,5 LTR
Litago® UTEN har enda mer av den gode sjokoladesmaken. Den er ikke tilsatt sukker, men har et naturlig innhold av sukker fra melk. Inneholder søtstoffer.
Varenummer: 6619 | EPD-nummer: 5355128 | GTIN: 07038010066191
Varenummer: 6619
EPD-nummer: 5355128
GTIN: 07038010066191
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
lettmelk, fyllstoff (polydekstrose av mais), 1 % kakao, aromaer, stabilisator (karragenan), søtstoff (acesulfam K, aspartam) «Inneholder en kilde til fenylalanin»
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 181 kJ/ 43 kcal |
| Fett | 1,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,70 g |
| Karbohydrat | 4,60 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,50 g |
| Protein | 3,70 g |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Fersk melk eller smørprodukter |
| Varenummer | 6619 |
| EPD-nummer | 5355128 |
| GTIN | 07038010066191 |
| GTIN2 | 07038010661914 |
| GTIN3 | 07038011661913 |
| Opprettet dato | 07.07.2023 |
| Oppdatert dato | 28.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 8 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 87 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















