Piano® Vaniljesaus UTEN tilsatt sukker 1/2 liter
0,5 LTR
Piano® Vaniljesaus UTEN er helt uten tilsatt sukker og med redusert fettinnhold. Vaniljesausen har et naturlig innhold av sukker fra melk og er søtet med søtstoff. I tillegg har vaniljesausen 35 % mindre fett enn originalen.
Varenummer: 5551 | EPD-nummer: 4501367 | GTIN: 07038010055515
Varenummer: 5551
EPD-nummer: 4501367
GTIN: 07038010055515
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
helmelk, kremfløte, fyllstoff (polydekstrose av mais), modifisert stivelse (mais), emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer), gelatin (fra storfe), stabilisator (johannesbrødkjernemel, guarkjernemel, karragenan), aromaer, vaniljeekstrakt, søtstoff (acesulfam K, aspartam), fargestoff (karotener) Inneholder en kilde til fenylalanin.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 406 kJ/ 98 kcal |
| Fett | 5,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,30 g |
| Karbohydrat | 6,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,30 g |
| Protein | 3,30 g |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferdigdesserter |
| Varenummer | 5551 |
| EPD-nummer | 4501367 |
| GTIN | 07038010055515 |
| GTIN2 | 07038010555114 |
| GTIN3 | 07038011555113 |
| Opprettet dato | 07.07.2023 |
| Oppdatert dato | 28.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 148 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















