TINE® Ekte Revet Ost Lett 3 kg
3 KGM
TINE® Ekte Revet Ost Lett er en ny, lett og proteinrik osteblanding. Produktet er laget av ekte ost laget av norske råvarer. Osteblandingen har gode stekeegenskaper og god smak. Produktet er naturlig laktosefri og har et naturlig høyt innhold av protein og kalsium. Blandingen består av Norvegia® Lettost og Jarlsberg® Lettost. Osteblandingen egner seg utmerket til bruk som ingrediens til varmmat som pizza, burger, calzone og panini. Praktisk og enkelt, ferdig revet.
Varenummer: 6887 | EPD-nummer: 5771985 | GTIN: 07038010068874
Varenummer: 6887
EPD-nummer: 5771985
GTIN: 07038010068874
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
pasteurisert melk, syrekulturer, salt, potetmel, mikrobiell løpe og modningskultur Blandingen inneholder 50 % Norvegia Lettost og 50 % Jarlsberg lettost. Pakket i beskyttende atmosfære
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 120 kJ/ 268 kcal |
| Fett | 16,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 10,00 g |
| Karbohydrat | 0,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 31,00 g |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Behandlet ost |
| Varenummer | 6887 |
| EPD-nummer | 5771985 |
| GTIN | 07038010068874 |
| GTIN2 | 7038010688713 |
| GTIN3 | 7038011688712 |
| Opprettet dato | 07.07.2023 |
| Oppdatert dato | 07.07.2023 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 88 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















