TINE® Salatost Urter & Hvitløk 220g
220 GRM
TINE® Norsk Salatost er en norsk ternet salatost i krydderolje med smak av urter og hvitløk. Salatosten har en mild og god smak, og passer svært godt i salat, som tapas, i pai, omelett eller andre varme retter.
Varenummer: 7160 | EPD-nummer: 6362370 | GTIN: 07038010071607
Varenummer: 7160
EPD-nummer: 6362370
GTIN: 07038010071607
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
73% pasteurisert kumelk, 24% pasteurisert geitemelk, salt, mikrobiell løpe og syrekultur. Marinade: rapsolje, krydder (tørket løk og hvitløk, krydderurter, sitronpulver). Krydderne er bestrålt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Selleri
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 491 kJ/ 351 kcal |
| Fett | 32,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 15,00 g |
| Karbohydrat | 2,10 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Protein | 16,00 g |
| Salt | 2,60 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Behandlet ost |
| Varenummer | 7160 |
| EPD-nummer | 6362370 |
| GTIN | 07038010071607 |
| GTIN2 | 07038010716010 |
| GTIN3 | 17038011716016 |
| Opprettet dato | 16.10.2025 |
| Oppdatert dato | 28.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 110 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 37 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















