BØNNER SORTE ØKOLOGISKE
380 gr
Vilje sorte bønner er dyrket uten bruk av kunstgjødsel eller kjemiske sprøytemidler. Disse allsidige bønnene er rike på protein og kostfiber, smaker godt og gir en god metthetsfølelse.
Varenummer: 3376373 | EPD-nummer: 3376373 | GTIN: 07035620055928
Varenummer: 3376373
EPD-nummer: 3376373
GTIN: 07035620055928
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: VILJE
50 produkter i databasen
Ingredienser
Økologiske sorte bønner 61 %, vann, salt. Opprinnelse på bønner avviker fra produksjonsland.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 446 kJ/ 106 kcal |
| Fett | 1,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 13,10 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| - Stivelse | 12,60 g |
| Kostfiber | 7,10 g |
| Protein | 7,60 g |
| Salt | 0,35 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Italia |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Konserverte eller lagringsstabile bønner |
| Varenummer | 3376373 |
| EPD-nummer | 3376373 |
| GTIN | 07035620055928 |
| GTIN2 | 27035620082645 |
| GTIN3 | 47035620101258 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















