BRATWURST 80%
270 gr
Røkt bratwurst med 80% kjøtt
Varenummer: 3169729 | EPD-nummer: 3169729 | GTIN: 07035620039874
Varenummer: 3169729
EPD-nummer: 3169729
GTIN: 07035620039874
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FOLKETS
522 produkter i databasen
Ingredienser
Ingredienser: Svinekjøtt 80 % (opprinnelse: Norge), vann, stivelse (potet), vegetabilsk fiber [bambus, potet], salt, krydder [koriander, ingefær, karve, hvit pepper, merian, chili, paprika, muskat], konserveringsmiddel (E262, E250), glukose [potet, mais], stabilisator (E450, E451), antioksidant E300, sukker, krydderekstrakt [muskatblomme, pepper, merian, muskat, paprika, karve], aroma, gjærekstrakt, rapsolje, røykaroma, importert fåretarm. Pakket i beskyttende atmosfære.||
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 985 kJ/ 237 kcal |
| Fett | 18,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 6,30 g |
| Karbohydrat | 4,10 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,70 g |
| - Stivelse | 3,40 g |
| Kostfiber | 0,80 g |
| Protein | 13,20 g |
| Salt | 1,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3169729 |
| EPD-nummer | 3169729 |
| GTIN | 07035620039874 |
| GTIN2 | 27035620052426 |
| GTIN3 | 47035620071230 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 38 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 22 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















