BUTTER CHICKEN
460 gr
Kylling marinert i yoghurt, og blandet i en smakfull saus med krydder og smør. Server gjerne med nanbrød til. Ferdigrett som varmes i micro.
Varenummer: 3240405 | EPD-nummer: 3240405 | GTIN: 07035620052040
Varenummer: 3240405
EPD-nummer: 3240405
GTIN: 07035620052040
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
148 produkter i databasen
Ingredienser
Gryte 61 % [kylling 34 %, proteinredusert fløte (inkl. emulgator E472e, stabilisator (E412, E415)), smør 13 %, tomat, vann, løk 4 %, tomatsaus 4 % (tomat 70 %, tomatjuice, surhetsregulerende middel E330), sukker, krydderblanding (kumin, koriander, kardemomme, fennikel, nellik, pepper, chili, kanel, muskat), sitronsaft, modifisert stivelse, hvitløk 1 %, gurkemeie, salt, ingefær, aroma, laurbærblad], kokt ris 39 % [basmatiris, gurkemeie]. Pakket i beskyttende atmosfære. Allergen-ingredienser: FLØTE, SMØR
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 791 kJ/ 188 kcal |
| Fett | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 6,50 g |
| Karbohydrat | 14,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,20 g |
| Kostfiber | 1,30 g |
| Protein | 6,30 g |
| Salt | 0,51 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Ferske kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3240405 |
| EPD-nummer | 3240405 |
| GTIN | 07035620052040 |
| GTIN2 | 27035620073803 |
| GTIN3 | 47035620094253 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 28 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 15 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















