BYGGRYNSSALAT M/PESTO 1KG
1 kg
Tilbehørssalat med byggryn, soltørket tomat og pesto. Kommer i praktisk 1/4 gastrobakk, klar til å settes rett i salatbaren.
Varenummer: 3191111 | EPD-nummer: 3191111 | GTIN: 07035620032356
Varenummer: 3191111
EPD-nummer: 3191111
GTIN: 07035620032356
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Kokt byggryn 58 % [vann, bygg], soyabønner 6 %, kirsebærpaprika 6 %, hvite bønner 6 %, rapsolje, soltørkede tomater 4 % [tørkede tomater, vann, salt] , løk, pesto 3 % [basilikum, rapsolje, olivenolje, Italiensk hardost, sukker, salt, hvitløk, surhetsregulerende middel E500, antioksidant E301], spriteddik, persille, hvitløk, sukker, chili, salt, krydder, surhetsregulerende middel E262, konserveringsmiddel E202. Pakket i beskyttende atmosfære.|| || Allergen-ingredienser: BYGG, SOYABØNNER, HARDOST
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 729 kJ/ 174 kcal |
| Fett | 6,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,70 g |
| Karbohydrat | 22,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,60 g |
| - Stivelse | 19,10 g |
| Kostfiber | 4,50 g |
| Protein | 3,90 g |
| Salt | 0,80 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Tyskland |
| Opphavsland | Tyskland |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3191111 |
| EPD-nummer | 3191111 |
| GTIN | 07035620032356 |
| GTIN2 | 27035620040188 |
| GTIN3 | 47035620053489 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 7 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 34 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 14 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















