CHICKEN TIKKA MASALA
350 gr
Folkets Chicken Tikka Masala er en rett som er godt kjent fra det indiske kjøkken. Dette er en sterk versjon fylt med autentiske smaker. Tilberedes i mikrobølgeovn
Varenummer: 3200169 | EPD-nummer: 3200169 | GTIN: 07035620046865
Varenummer: 3200169
EPD-nummer: 3200169
GTIN: 07035620046865
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FOLKETS
522 produkter i databasen
Ingredienser
Kokt jasminris 50 % [jasminris, vann, sjalottløk, salt, solsikkeolje, gurkemeiekrydder], vann, kylling 18 %, tomat, løk 3 %, fløte, sukker, raffinert soyaolje, krydder, modifisert stivelse, salt, koriander, hvitløk 0,4 %, surhetsregulerende middel E260, ingefær 0,1 %, dekstrose, maisstivelse, tapiokastivelse, gjærekstrakt, stabilisator E407. Allergen-ingredienser: FLØTE
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 513 kJ/ 121 kcal |
| Fett | 2,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,90 g |
| Karbohydrat | 19,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,30 g |
| - Stivelse | 17,70 g |
| Kostfiber | 0,90 g |
| Protein | 5,50 g |
| Salt | 0,67 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Thailand |
| Opphavsland | Thailand |
| Varegruppe | Frosne kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3200169 |
| EPD-nummer | 3200169 |
| GTIN | 07035620046865 |
| GTIN2 | 27035620066270 |
| GTIN3 | 47035620081994 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -18 grader (C) |
| Temperatur, max. | -23 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 720 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















