EGGNUDLER
250 gr
Eggnudler er et svært godt utgangspunkt når du vil ha rask og enkel asiatiskinspirert hverdagsmat. Perfekt å bruke til wok med grønnsaker fisk kylling og kjøtt.
Varenummer: 3069986 | EPD-nummer: 3069986 | GTIN: 07035620000225
Varenummer: 3069986
EPD-nummer: 3069986
GTIN: 07035620000225
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel, egg 5 %, salt. Allergen-ingredienser: HVETEMEL, EGG
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 589 kJ/ 375 kcal |
| Fett | 1,60 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,60 g |
| Karbohydrat | 77,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,20 g |
| - Stivelse | 74,80 g |
| Kostfiber | 2,50 g |
| Protein | 11,80 g |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Kina |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Lagringstabile kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3069986 |
| EPD-nummer | 3069986 |
| GTIN | 07035620000225 |
| GTIN2 | 27035620005477 |
| GTIN3 | 47035620007741 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 360 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















