ELGKARBONADER M/POTETMOS&VILTSAUS
470 gr
En ferdig tradisjonell middagsrett med elgkarbonader, potetmos, viltsaus og tyttebærsyltetøy. Rask og enkel middag. Varme i micro.
Varenummer: 3243698 | EPD-nummer: 3243698 | GTIN: 07035620052507
Varenummer: 3243698
EPD-nummer: 3243698
GTIN: 07035620052507
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
148 produkter i databasen
Ingredienser
Potetmos 43 % [potet 78 %, proteinredusert fløte (med emulgator E472e, stabilisator (E412, E415)), vann, margarin (rapsolje, fullherdet kokos- og rapsolje, vann, kokosolje, skummetmelk, salt, emulgator (E322/soyalecitin, E471), aroma), salt, dekstrose, krydder, sukker, gjærekstrakt, krydderekstrakter, aroma], karbonader 30 % [elg- og storfekjøtt 58 % (63 % elg*, 37 % storfe**), vann, potetmel, melkepulver, salt, fiber (glutenfri havre- og hvetefiber, inulin, psyllium, potetfiber), maltodekstrin, løk, ingefær, aroma, krydder, mineralsalt (E511, E508), antioksidant E331, røykaroma], saus 21 % [vann, proteinredusert fløte (med emulgator E472e, stabilisator (E412, E415)), seterrømme, modifisert stivelse, brunost, fond (vann, avkok av viltbein, salt, aroma (inkl. røykaroma), sukker, modifisert stivelse, eddik, stabilisator E415), fargestoff E150d, krydder, aroma, salt], syltetøy 6 % [tyttebær fra nordiske land 40 %, sukker, vann, stabilisator E440, konserveringsmiddel E202]. *Opprinnelse elgkjøtt: Norge. **Opprinnelse storfekjøtt: Norge eller Tyskland. Pakket i beskyttende atmosfære.|| Allergen-ingredienser: FLØTE, SKUMMETMELK, SOYALECITIN, MELKEPULVER, FLØTE, SETERRØMME, BRUNOST
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 604 kJ/ 144 kcal |
| Fett | 7,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,70 g |
| Karbohydrat | 14,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,60 g |
| Kostfiber | 1,20 g |
| Protein | 4,80 g |
| Salt | 1,04 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Ferske kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3243698 |
| EPD-nummer | 3243698 |
| GTIN | 07035620052507 |
| GTIN2 | 27035620073926 |
| GTIN3 | 47035620093676 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 21 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 11 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















