KYLLINGSALAT KREOLSK
180 gr
Spicy, kreolsk kyllingsalat med mais og chili
Varenummer: 3183274 | EPD-nummer: 3183274 | GTIN: 07035620045479
Varenummer: 3183274
EPD-nummer: 3183274
GTIN: 07035620045479
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Rapsolje, norsk kylling 28,6 % [kyllingkjøtt 87 %, vann, kyllingprotein, antioksidant (E331, E301), aroma, dekstrose, salt], mais 14,5 %, vann, sukker, sennep [vann, sennepsfrø, sukker, eddik, salt, cayennepepper], eggeplomme [pasteurisert eggeplomme, salt, konserveringsmiddel E211], buljong [salt, gjærekstrakt, glukosesirup, hønsefett, kyllingekstrakt, krydderekstrakt (pepper, rosmarin)], stabilisator (E412, E415), eddik, dekstrose (mais, ananas), hvitløksgranulat, løkpulver, aroma, surhetsregulerende middel E330, salt, sitronsaft, konserveringsmiddel (E202, E211), bukkehornskløver, pepper, paprika, spisskummen, chili, chipotle, dill, krydderekstrakt (paprika, pepper).|||| Allergen-ingredienser: SENNEPSFRØ, EGGEPLOMME
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 565 kJ/ 374 kcal |
| Fett | 35,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,00 g |
| Karbohydrat | 6,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,50 g |
| Kostfiber | 0,70 g |
| Protein | 7,50 g |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Ferdigsalater |
| Varenummer | 3183274 |
| EPD-nummer | 3183274 |
| GTIN | 07035620045479 |
| GTIN2 | 27035620064795 |
| GTIN3 | 47035620081079 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 60 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















