KORMA VEGETAR
480 gr
Vegetargryte med ris, kikerter, linser og grønnsaker. Krydder og smaker inspirert av det indiske kjøkken.
Varenummer: 3327343 | EPD-nummer: 3327343 | GTIN: 07035620053016
Varenummer: 3327343
EPD-nummer: 3327343
GTIN: 07035620053016
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
148 produkter i databasen
Ingredienser
"Vegetarkorma 62 % [kokosmelk, blomkål 15 %, løk 10 %, søtpotet 10 %, ||vann, kikerter 9 %, fløte (inkl. emulgator E472e, stabilisator (E412, E415)], ||tomatsaus 3 % [tomater, tomatjuice, surhetsregulerende middel E330], ||mango chutney [sukker, mango, salt, surhetsregulerende middel E260, chili, ||ingefær, hvitløk], røde linser, rapsolje, smør, limejuice, ingefær, ||modifisert stivelse, hvitløk, sukker, salt, koriander, rød chili, spisskummen, ||gurkemeie, kardemomme, aroma, bukkehornkløver, chili, kanel, fennikel, laurbærblad, ||malt muskatnøtt, antiklumpemiddel E551, maltodekstrin, ||surhetsregulerende middel E327, fargestoff E160c, limeolje, antioksidant (E392), ||antioksidant E300, antioksidant E307], kokt ris 38 % [basmatiris, vann]. Pakket i beskyttende atmosfære.|| Allergen-ingredienser: FLØTE, SMØR
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 566 kJ/ 135 kcal |
| Fett | 5,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,20 g |
| Karbohydrat | 17,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,20 g |
| Kostfiber | 1,60 g |
| Protein | 3,10 g |
| Salt | 0,67 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferske kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3327343 |
| EPD-nummer | 3327343 |
| GTIN | 07035620053016 |
| GTIN2 | 27035620074602 |
| GTIN3 | 47035620098206 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 28 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 15 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















