KYLLING TIKKA M/RIS
480 gr
Ferdig Kylling Tikka inspirert av det indiske kjøkken. Kyllingbiter i deilig masala-saus med basmatiris. Server sammen med naan-brød og chutney. Rask og enkel middag. Varmes i micro.
Varenummer: 3240314 | EPD-nummer: 3240314 | GTIN: 07035620052279
Varenummer: 3240314
EPD-nummer: 3240314
GTIN: 07035620052279
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
148 produkter i databasen
Ingredienser
Ingredienser: Tikka masala gryte 62 % [kylling 31 % (opprinnelse: Norge), vann, løk 17 %, tomat 14 %, yoghurt 7 % (melk), tomatjuice 4 %, kyllingfond (vann, salt, aroma, kylling, sukker, modifisert stivelse, løk, eddik, krydder, stabilisator E415), crème fraîche (melk), rapsolje, hvitløk, ingefær, palmesukker, modifisert stivelse, spisskummen, koriander, grønn chili, kardemomme, pepper, sukker, nellik, kanel, fennikel, chili, muskat, gurkemeie, salt, cayennepepper, surhetsregulerende middel E330], kokt ris 38 % [vann, ris]. Pakket i beskyttende atmosfære. Allergen-ingredienser: MELK
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 580 kJ/ 138 kcal |
| Fett | 5,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,50 g |
| Karbohydrat | 13,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,60 g |
| Kostfiber | 1,30 g |
| Protein | 9,30 g |
| Salt | 0,52 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferske kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3240314 |
| EPD-nummer | 3240314 |
| GTIN | 07035620052279 |
| GTIN2 | 27035620073483 |
| GTIN3 | 47035620086081 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 24 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 13 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















