LAKS M POTETER
400 gr
En ferdig tradisjonell middagsrett med laks, poteter, gulrøtter og en mild og god urtesaus. Rask og enkel middag. Varmes i micro.
Varenummer: 3239274 | EPD-nummer: 3239274 | GTIN: 07035620052781
Varenummer: 3239274
EPD-nummer: 3239274
GTIN: 07035620052781
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
148 produkter i databasen
Ingredienser
Norsk oppdrettslaks (Salmo salar) 28 %, potet 28 %, urtesaus 25 % [vann, proteinredusert fløte (inkl. emulgator E472e, stabilisator (E412, E415)), modifisert stivelse, fiskefond (vann, avkok av fisk, salt, fiskepulver, aroma, sukker, modifisert stivelse, løk, eddik, krydder, hvitløk, stabilisator E415), limejuice, gressløk, persille, sitronzest, sukker, salt, dill, fennikel, gurkemeie, konserveringsmiddel E224, limeolje], gulrot 20 %. Pakket i beskyttende atmosfære. Fiskebein kan forekomme selv om beinfritt fiskeråstoff benyttes. Allergen-ingredienser: OPPDRETTSLAKS, FLØTE, FISK, FISKEPULVER
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 496 kJ/ 119 kcal |
| Fett | 6,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,20 g |
| Karbohydrat | 6,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,40 g |
| Kostfiber | 1,00 g |
| Protein | 8,40 g |
| Salt | 0,37 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Ferske kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3239274 |
| EPD-nummer | 3239274 |
| GTIN | 07035620052781 |
| GTIN2 | 27035620075173 |
| GTIN3 | 47035620092709 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 25 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 13 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















