LAPSKAUS LYS
450 gr
Tradisjonell lys lapskaus med saltet svinekjøtt, poteter, gulrøtter, løk og purre. Rask og enkel middag. Varmes i micro.
Varenummer: 3239126 | EPD-nummer: 3239126 | GTIN: 07035620052651
Varenummer: 3239126
EPD-nummer: 3239126
GTIN: 07035620052651
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
148 produkter i databasen
Ingredienser
Potet 33 %, vann, svinekjøtt 14 % (opprinnelse: Norge), gulrot 11 %, løk 6 %, purre 4 %, salt, dekstrose, krydder (koriander, muskatblomme, løk, løpstikke, bukkehornkløver), hydrolysert vegetabilsk protein (av raps og mais), konserveringsmiddel E250, emulgator E471, stabilisator E450, antioksidanter (E304, E300, E221), surhetsregulerende middel E330. Pakket i beskyttende atmosfære. Allergen-ingredienser: N/A
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 326 kJ/ 77 kcal |
| Fett | 1,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,30 g |
| Kostfiber | 1,40 g |
| Protein | 4,60 g |
| Salt | 0,80 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Ferske kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 3239126 |
| EPD-nummer | 3239126 |
| GTIN | 07035620052651 |
| GTIN2 | 27035620075180 |
| GTIN3 | 47035620093300 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 26 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 14 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















