MAKRONER FRANSKE 12STK
144 gr
En tradisjonell fransk småkake laget av mandelmel, med sprø skorpe og deilig fyll. Esken inneholder 12 makroner á 12g med seks ulike smaker: bringebær, sitron, eple, kaffe, hasselnøtt og sjokolade.
Varenummer: 3228509 | EPD-nummer: 3228509 | GTIN: 07035620049477
Varenummer: 3228509
EPD-nummer: 3228509
GTIN: 07035620049477
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: JACOBS UTVALGTE
606 produkter i databasen
Ingredienser
Sukker*, melis, mandler*, eggehvite*, smør, mandelpasta [mandel, sukker, vann], melk, hasselnøtter 2,5 %, mørk sjokolade 2 % [kakaomasse**, sukker, kakaosmør**, emulgator E322 (soyalecitin), vaniljearoma], eplepurè 1,8 % [eple, sukker, antioksidant E330], eggeplomme, bringebær, 1,3 %, melkesjokolade 1,3 % [sukker, kakaosmør**, melkepulver, kakaomasse**, emulgator E322 (soyalecitin), vaniljearoma], vann, krem, hasselnøttpralin 1 % [hasselnøtter, sukker], sitronsaft 0,9 %, glukosesirup, fargestoff (E162, E100, E150a, E160a, E141), invertsukkersirup, maisstivelse, kaffepasta 0,2 % [kaffe, vann, sukker], fettredusert kakaopulver**, kakaopulver**, geleringsmiddel E440, eplearoma, fortykningsmiddel E1422, kaffe 0,05 %, melkepulver [melkepulver, emulgator E322 (soyalecitin)], potetstivelse.||*Opprinnelse for sukker kan avvike fra produksjonsland. Opprinnelse for mandler er USA, Spania, Australia. ||** Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.||||||Kan inneholde spor av gluten, sesam, peanøtter og andre nøtter. |||| Allergen-ingredienser: MANDLER, EGGEHVITE, MANDEL, SMØR, MELK, HASSELNØTTER, SOYALECITIN, EGGEPLOMME, MELKEPULVER, KREM
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Hasselnøtter, Mandel |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
|
Nøtter
Hasselnøtter, Mandel |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Hvete, Bygg), Nøtter (Cashewnøtter, Pekannøtter, Pistasjnøtter), Peanøtter og Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 850 kJ/ 442 kcal |
| Fett | 21,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 7,50 g |
| Karbohydrat | 51,60 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 50,30 g |
| - Stivelse | 1,30 g |
| Kostfiber | 2,90 g |
| Protein | 8,40 g |
| Salt | 0,11 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Frankrike |
| Opphavsland | Frankrike |
| Varegruppe | Frossent brød |
| Varenummer | 3228509 |
| EPD-nummer | 3228509 |
| GTIN | 07035620049477 |
| GTIN2 | 27035620070857 |
| GTIN3 | 47035620087514 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -18 grader (C) |
| Temperatur, max. | -23 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 720 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















