MANDLER
250 gr
Mandler er et sunt tilskudd i kostholdet og innholder 20% proteiner og er en rik kilde til kostfiber, riboflavin, magnesium og sink. Helsedirektoratet anbefaler en håndfull usaltede nøtter hver dag!
Varenummer: 3198355 | EPD-nummer: 3198355 | GTIN: 07311040172521
Varenummer: 3198355
EPD-nummer: 3198355
GTIN: 07311040172521
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Mandler. Kan inneholde spor av peanøtter og andre typer nøtter. Opprinnelsesland: USA.||ADVARSEL: Små barn kan sette nøtter i halsen og bør ikke spise produktet. Nøtter kan fremkalle allergiske reaksjoner hos enkelte mennesker. Allergen-ingredienser: MANDLER
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Mandel |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
|
Nøtter
Mandel |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Pistasjnøtter, Pekannøtter, Paranøtter, Makadamianøtter, Hasselnøtter, Cashewnøtter) og Peanøtter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 2 384 kJ/ 577 kcal |
| Fett | 49,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,70 g |
| - Enumettede fettsyrer | 30,90 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 12,10 g |
| Karbohydrat | 6,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,90 g |
| - Stivelse | 2,40 g |
| Kostfiber | 12,20 g |
| Protein | 21,10 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Nøtter og frø |
| Varenummer | 3198355 |
| EPD-nummer | 3198355 |
| GTIN | 07311040172521 |
| GTIN2 | 27035620042489 |
| GTIN3 | 47035620058095 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















