MARIEKJEKS 2X200G
400 gr
Mariekjeks er en klassisk sprø, søt kjeks med et hint av vaniljesmak.
Varenummer: 253732 | EPD-nummer: 253732 | GTIN: 07311041013670
Varenummer: 253732
EPD-nummer: 253732
GTIN: 07311041013670
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FIRST PRICE
916 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel 70 %, sukker, solsikkeolje, salt, glukose-fruktosesirup, hevemiddel (E500, E503), aroma (bl.a. vanillin). Kan inneholde spor av sesamfrø. Allergen-ingredienser: HVETEMEL, SESAMFRØ
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Havre)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 865 kJ/ 445 kcal |
| Fett | 12,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,00 g |
| - Enumettede fettsyrer | 9,40 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,80 g |
| Karbohydrat | 74,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 18,60 g |
| - Stivelse | 55,00 g |
| Kostfiber | 2,80 g |
| Protein | 8,50 g |
| Salt | 1,02 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Nederland |
| Opphavsland | Nederland |
| Varegruppe | Ordinære salte kjeks |
| Varenummer | 253732 |
| EPD-nummer | 253732 |
| GTIN | 07311041013670 |
| GTIN2 | 27311041013674 |
| GTIN3 | 67311041013672 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















