PAIDEIG
250 gr
Ferdig paideig klar til steking. En pai kan benyttes til desserter, med for eksempel epler, pærer og bær, eller som hovedrett, med kjøtt, brokkoli, purre og lignende.
Varenummer: 3154473 | EPD-nummer: 3154473 | GTIN: 07035620038617
Varenummer: 3154473
EPD-nummer: 3154473
GTIN: 07035620038617
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel, vann, solsikkeolje, fullherdet solsikkeolje, etylalkohol, kokosnøttolje, hvetestivelse, salt, sukker, sitronsyre E330, hvetegluten, naturalig aroma, antioksidant E300. Kan inneholde spor av melk.|||||| Allergen-ingredienser: HVETEMEL, HVETESTIVELSE, HVETEGLUTEN
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Spelt) og Melk
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 545 kJ/ 370 kcal |
| Fett | 21,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 11,00 g |
| Karbohydrat | 39,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,90 g |
| - Stivelse | 36,10 g |
| Kostfiber | 1,20 g |
| Protein | 5,60 g |
| Salt | 1,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Østerrike |
| Opphavsland | Østerrike |
| Varegruppe | Bakeblandinger |
| Varenummer | 3154473 |
| EPD-nummer | 3154473 |
| GTIN | 07035620038617 |
| GTIN2 | 27035620051207 |
| GTIN3 | 47035620068032 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 30 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 16 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















