PASTA FUSILLI FULLKORN
500 gr
Pastaskruer som er laget av 100 % fullkornshvete. Fullkorn gir pastaen et høyere fiberinnhold enn annen pasta. Et sunnere alternativ som er herlig med tomatsaus, gratinert i ovnen eller i en pastasalat.
Varenummer: 3096682 | EPD-nummer: 3096682 | GTIN: 07035620019050
Varenummer: 3096682
EPD-nummer: 3096682
GTIN: 07035620019050
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Ingredienser: Sammalt durumhvete, vann. Kan inneholde spor av soya og sennep. Opprinnelse sammalt hvetemel: Italia, Hellas, Frankrike, Canada, Australia. Allergen-ingredienser: DURUMHVETE, SOYA, SENNEP
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Soya og Sennep
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 480 kJ/ 350 kcal |
| Fett | 2,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 67,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,20 g |
| - Stivelse | 63,80 g |
| Kostfiber | 7,00 g |
| Protein | 12,00 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Italia |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Lagringsstabile ferdigpoteter, -ris, -pasta eller -fyll |
| Varenummer | 3096682 |
| EPD-nummer | 3096682 |
| GTIN | 07035620019050 |
| GTIN2 | 27035620020166 |
| GTIN3 | 47035620031326 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 1095 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















