POTETSALAT CREME FRAICHE
400 gr
Potetsalat med creme fraiche, purreløk og gressløk. Perfekt til grillmat, roastbiff, baguetter og til koldtbord.
Varenummer: 3310257 | EPD-nummer: 3310257 | GTIN: 07035620054006
Varenummer: 3310257
EPD-nummer: 3310257
GTIN: 07035620054006
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: ELDORADO
1951 produkter i databasen
Ingredienser
Poteter 57 %, rapsolje, crème fraîche 11 % [kremfløte, melkesyrekultur], purre 6,5 %, vann, eggeplomme, eddik, sukker, salt, gressløk, sennep [vann, sennepsfrø, sukker, eddik, salt, konserveringsmiddel E202, cayennepepper], stabilisator (E412, E415), konserveringsmiddel (E202, E211), surhetsregulerende middel E330, dekstrose (mais), pepper, aroma (sitron), pepperekstrakt. Allergen-ingredienser: KREMFLØTE, EGGEPLOMME, SENNEPSFRØ
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 987 kJ/ 237 kcal |
| Fett | 22,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,90 g |
| Karbohydrat | 7,20 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Protein | 1,30 g |
| Salt | 0,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Ferdigsalater |
| Varenummer | 3310257 |
| EPD-nummer | 3310257 |
| GTIN | 07035620054006 |
| GTIN2 | 27035620071694 |
| GTIN3 | 47035620094970 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 60 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















