RØDVINSAUS 250ML
250 ml
Jacobs Utvalgte rødvinsaus er nydelig til både kjøtt, fisk og i gryter. Den er kraftfull og elegant med smak av urter og krydder. Sausen er lett transparent og hovedingrediensene er oksekraft og rødvin. Jacobs Utvalgte sauser og krafter er laget akkurat som kokkene gjør det, med tid, ferdighet og kjærlighet.
Varenummer: 3157765 | EPD-nummer: 3157765 | GTIN: 07035620034510
Varenummer: 3157765
EPD-nummer: 3157765
GTIN: 07035620034510
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: JACOBS UTVALGTE
606 produkter i databasen
Ingredienser
Redusert oksekraft [vann, storfebein, løk, gulrot, purre, tomatpuré, hvitløk, timian, einebær, pepper, rosmarin, nellik, laurbærblad, salt], rødvin 21,5 %, vann, modifisert potetstivelse E1442, løk, brunt sukker, smør (melk), salt, tomatpuré, rødvinseddik, timian, pepper. Allergen-ingredienser: MELK
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 278 kJ/ 66 kcal |
| Fett | 1,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,90 g |
| Karbohydrat | 6,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,60 g |
| - Stivelse | 4,70 g |
| Protein | 7,00 g |
| Salt | 0,90 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Tilsetningssaus |
| Varenummer | 3157765 |
| EPD-nummer | 3157765 |
| GTIN | 07035620034510 |
| GTIN2 | 27035620042212 |
| GTIN3 | 47035620060159 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 548 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















