REKER FROSNE 80/100
1 kg
Mellomstore reker med skall. Rekene er kokt, fryst og pakket ombord på reketråleren for å bevare kvaliteten. Det er mellom 80 og 100reker per kilo.
Varenummer: 3185071 | EPD-nummer: 3185071 | GTIN: 07035620014888
Varenummer: 3185071
EPD-nummer: 3185071
GTIN: 07035620014888
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FISKEMANNEN
312 produkter i databasen
Ingredienser
Reker (Pandalus borealis), salt. Kan inneholde spor av fisk og bløtdyr. Fangstområde: Nordvestlige og Nordøstlige Atlanterhav, FAO 21 og 27. Allergen-ingredienser: REKER
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Ja |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Bløtdyr og Fisk
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 331 kJ/ 78 kcal |
| Fett | 1,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,00 g |
| Karbohydrat | 0,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 17,10 g |
| Salt | 2,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Island |
| Opphavsland | Island |
| Varegruppe | Frosne skalldyr |
| Varenummer | 3185071 |
| EPD-nummer | 3185071 |
| GTIN | 07035620014888 |
| GTIN2 | 27035620062289 |
| GTIN3 | 47035620083165 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -18 grader (C) |
| Temperatur, max. | -23 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















