ROQUEFORT SOCIETE
100 gr
Société Roquefort En ekte roquefort, fremstilt av upasteurisert fåremelk fra sauer som har beitet i området rundt byen Roquefort. Société Roquefort har blitt lagret i de berømte Roquefort grottene ca. 4 mnd. Når osten er moden har den en litt porøs konsistens ogen fin, pikant og lett saltet smak. Nytes på et ostefat med godt tilbehør - men kan også brukes i en deilig saus, til biffkjøtt eller sammen med pasta.
Varenummer: 5035225 | EPD-nummer: 5035225 | GTIN: 03023260001362
Varenummer: 5035225
EPD-nummer: 5035225
GTIN: 03023260001362
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: PACKERS BRAND
1808 produkter i databasen
Ingredienser
Upasteurisert fåremelk, salt, animalsk osteløpe, melkesyrekultur, Penicillium roqueforti. Pakket i beskyttende atmosfære. Allergen-ingredienser: FÅREMELK
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 507 kJ/ 364 kcal |
| Fett | 32,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 22,50 g |
| Karbohydrat | 0,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 19,00 g |
| Salt | 3,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Frankrike |
| Opphavsland | Frankrike |
| Varegruppe | Behandlet ost |
| Varenummer | 5035225 |
| EPD-nummer | 5035225 |
| GTIN | 03023260001362 |
| GTIN2 | 03023265170896 |
| GTIN3 | 25709282342592 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 150 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















